Dlaczego warto wybrać świece z wosku naturalnego np. wosku sojowego? - Lanaline
740
post-template-default,single,single-post,postid-740,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Dlaczego warto wybrać świece z wosku naturalnego np. wosku sojowego?

Świece zapachowe Lanaline

Dlaczego warto wybrać świece z wosku naturalnego np. wosku sojowego?

Świece zapachowe Lanaline

W okresie jesienno-zimowy najchętniej zapalamy zapachowe świece, nic w tym dziwnego wspaniale poprawiają nastrój. Czy jednak na pewno wiesz co znajduje się w Twojej świeczce?

Najczęściej kupowane i najtańsze świece są syntetyczne, parafinowe wydzielają one szkodliwe substancje które wdychamy, przy dłuższym paleniu często boli od nich głowa.
Problem ten znika jeśli zdecydujemy się na świece z wosków naturalnych np. wosku sojowego. Główna różnica między soją a woskiem parafinowym zaczyna się od ich pochodzenia. Wosk parafinowy jest produktem ubocznym rafinacji ropy naftowej, natomiast wosk sojowy powstaje z nasion soi. W rezultacie świece sojowe nie zwiększają poziomu CO2 w atmosferze, tak jak robią to świece parafinowe. Wosk sojowy jest całkowicie naturalnym produktem, który nie wydziela żadnych szkodliwych substancji oraz nie wywołuje reakcji alergicznej. Zarówno podczas produkcji wosku sojowego jak i palenia, wosk nie zanieczyszcza środowiska, jest w 100% biodegradowalny.  Ogromną zaletą świec z wosku sojowego jest czas palenia który jest dwu a nawet trzykrotnie dłuższy w porównaniu do świec parafinowych. Dlatego też, mimo że świece sojowe są droższe niż świece parafinowe, są one w dłuższej perspektywie bardziej opłacalne. Ponadto świece sojowe płoną równomiernie, nie pozostawiając prawie żadnego nadmiaru wosku na bokach słoika.
Świece sojowe jako, że są wykonane z oleju roślinnego są nietoksyczne, mają niższą temperaturę topnienia , sam wosk nie robi się tak gorący więc nie produkuje tak dużo ciepła, co jest istotne w gorący dzień podczas przyjęć  z mnóstwem ludzi, kiedy to ostatnią rzeczą, której potrzebujemy  jest więcej ciepła.  Wytwarzają także nieznaczne ilości sadzy i nie uwalniają żadnych znanych czynników rakotwórczych do powietrza. W porównaniu ze świecami parafinowymi, świece sojowe są zdrowsze dla ludzi, zwierząt domowych i środowiska, a wylany wosk można łatwo usunąć wodą z mydłem. Należy również mieć świadomość, iż świece parafinowe wydzielają sadzę, która krąży w powietrzu plamiąc ściany i meble. Uwalniana sadza, według American Lung Association, zawiera 11 udokumentowanych toksyn, z których 2 są znanymi czynnikami rakotwórczymi – toluenem i benzenem.
Podsumowując jeśli zależy nam na zdrowiu swoim oraz najbliższych wybierajmy zdrowe świece z wosków naturalnych.
No Comments

Post A Comment