Jak odpowiednio palić i gasić świece z naturalnego wosku? - Lanaline
891
post-template-default,single,single-post,postid-891,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Jak odpowiednio palić i gasić świece z naturalnego wosku?

Jak odpowiednio palić i gasić świece z naturalnego wosku?

zagaszacz LanalinePytanie może wydawać się banalne, jednak nie jest to takie oczywiste. Abyśmy mogli długo cieszyć się zapachową świecą z wosku naturalnego musimy o nią odpowiednio zadbać. Postaram się udzielić kilku wskazówek  jak to osiągnąć.

 

Świece z wosku naturalnego a przede wszystkim z świece z wosku sojowego oraz świece z wosku palmowego mają niższą temperaturę topienia niż świece syntetyczne. Dzięki temu wosk rozlewa się równomiernie po całym naczyniu paląc się jasnym i równym płomieniem. Ważne jest jednak aby świeca była zapalona minimum 2-3 godziny, taki czas wystarczy aby uniknąć efektu tzw. tunela. Jest to sytuacja kiedy wosk nie roztopił się na całej powierzchni naczynia. Jeśli jednak dopuściliśmy do pojawienia się tunela, kolejne palenie świecy musi być znacznie dłuższe aby wosk sojowy roztopił się tak mocno aby zniwelować tunel.
Używany w naszych świecach Lanaline naturalny bawełniany knot, po wielu godzinach palenia będzie długi i lekko zagięty na końcu. Jeśli zapalimy go ponownie może się przechylić i zatopić w rozpuszczonym wosku, dlatego tak ważne jest przycinanie knota przed każdym zapaleniem świecy z wosku sojowego. Najlepiej używając specjalnych nożyczek przeznaczonych do przycinania knota. Nożyczki są tak skonstruowane, że przycięty odcinek knota zostaje w specjalnym miejscu w nożyczkach, nie zanieczyszczając wosku sojowego.
Świeca nie będzie się równo paliła, jeśli postawimy ją w pobliżu otwartego okna , wiatr spowoduje iż jedna strona świecy będzie mocniej stopiona niż druga, przez co świeca sojowa nie będzie się równomiernie spalała.
Ostatni aspekt to gaszenie świecy. Najwięcej osób zdmuchuje płomień, wielu naszych klientów tak robiło, dopóki nie odkryli gasidła do świec.  Jak wiemy zdmuchiwanie świec jest niebezpieczne, istnieje możliwość poparzenia albo o zgrozo zapalenia włosów! Proszę nie róbcie tak, może to prowadzić do dużego nieszczęścia! Zdecydowanie lepiej jest zaopatrzyć się w gasidło i bezpiecznie ugaszać płomień.
Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam temat dbania o świece z wosków naturalnych i teraz stosując się do powyższych wskazówek długo cieszyć się będziecie naszymi naturalnymi świecami
No Comments

Post A Comment