Woski zapachowe do kominków co to takiego? - Lanaline
906
post-template-default,single,single-post,postid-906,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Woski zapachowe do kominków co to takiego?

wosk zapachowy do kominku Lanaline

Woski zapachowe do kominków co to takiego?

Kominek zapachowy to często używany element dekoracyjny, najczęściej ceramiczny z miejscem na małą świeczkę typu t-light oraz wgłębieniem – miską na wosk zapachowy lub olejek zapachowy. Po zapaleniu t-lighta miska z woskiem zapachowym nagrzewa się przez co rozpuszcza wosk a zapach unosi się po pomieszczeniu. Po zakończeniu palenia należy poczekać chwilę aż, wosk zastygnie i z łatwością usunie się go z ceramicznego kominka.

Jest wielu zwolenników kominków zapachowych na woski, twierdzących iż zapach jest bardziej wyczuwalny niż przy świecach zapachowych, zdania jednak w tym temacie są podzielone. Ważne jednak jest aby wybierać woski zapachowe z wosków naturalnych np. wosk sojowy lub wosk palmowy. Nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia, są biodegradowalne i ekologiczne a zapach długo unosi się w powietrzu. Najczęściej woski zapachowe są w postaci małych kwiatków (wosk sojowy) oraz małych serduszek (wosk palmowy) rozmiar idealnie dobrany do większości kominków na woski dostępnych na rynku. Nie trzeba więc ich dzielić/kroić jak w przypadku popularnych tart z wosków.  Niektórzy używają do kominków olejków zapachowych, trzeba jednak wówczas zachować szczególną ostrożność, gdyż do miski kominka dodaje się prócz olejku również wodę. Jeśli pozwolimy wodzie wyparować, co może mieć miejsce nawet po 2 godzinach od odpalenia świecy, kominek może pęknąć i może dojść do poparzenia lub uszkodzenia podłoża, na którym stał kominek. Podczas stosowania wosków nie ma tego problemu, gdyż wosk zostaje na misce kominka -nie znika, a jedynie zapach się ulatnia, można go później z łatwością usunąć. Ostatnio  na jednym z forów pojawił się pomysł stosowania silikonowej foremki na muffinki.  Do foremki włożono sojowy wosk zapachowy  a następnie umieszczono w misie kominka. Nie wyglądało to estetycznie… jednak było dość praktyczne gdyż  można było często zmieniać zapachy wosków, nie kończąc poprzedniego zapachu przy założeniu posiadania kilku silikonowych foremek.
Wybór zapachów wosków jest bardzo duży, podobny do świec . Jeśli planujemy zakup świecy sojowej, a nie jesteśmy pewni czy dany zapach nam się spodoba proponujemy zakupić wosk o tym samym zapachu co świeca i przekonać się czy dany aromat jest dla nas odpowiedni.
No Comments

Post A Comment